Humenné je mesto na východnom Slovensku v Prešovskom kraji. Je to druhé najväčšie mesto historického Zemplína a zároveň hospodárske a kultúrno-spoločenské centrum Horného Zemplína. Humenné sa rozkladá v doline obklopenej z každej strany lesmi. Kraj okolo Humenného ponúka množstvo možnosti na turistiku letnú aj zimnú, cykloturistiku ako aj kratšie, ale aj dlhšie prechádzky po okolí. Katastrálne územie mesta Humenné patrí do provincie Východné Karpaty.

 

Čo vidieť v Humennom

Počas Vašej návštevy Humenného Vám určite odporúčame navštíviť Humenský kaštieľ, ktorý je národnou kultúrnou pamiatkou a sídlom Vihorlatského múzea, dostanete sa k nemu z hotela peši za cca 15 minút. Pri kaštieli sa rozprestiera výstavný anglický park s rybníkom a za ním nádherný skanzen Vihorlatského múzea s expozíciou ľudovej architektúry. Jednotlivé stavby ľudovej architektúry boli prenesené z viacerých oblastí regiónu a rozostavené na spôsob tradičnej hornozemplínskej dedinky.

Počas tejto prechádzky uvidíte aj Humenské Námestie Slobody. Jeho centrálnou dominantou je zvuková a svetelná Fontána lásky, architektonicky ju doplňuje Potok času, množstvo zelene a lavičiek na príjemné posedenie a odpočinok. V centre je sieť malých, ale i väčších obchodov, butikov, reštaurácií a kaviarní, kde si každý príde na svoje.

Presne v období kongresu budú prebiehať aj dni mesta Humenné, určite teda natrafíte na mnoho zaujímavých atrakcií, kultúrnych podujatí a stánkov s dobrým jedlom.

 

 

 

Čo vidieť v okolí Humenného

Humenné sa rozkladá v doline obklopenej z každej strany lesmi, jeho okolie je príležitosťou na príjemnú turistiku, v blízkosti je Hrad Jasenov, Brekovský hrad alebo Humenský sokol. Humenský Sokol je národná prírodná rezervácia v správe štátnej ochrany prírody CHKO Východné Karpaty. 

Pre priaznivcov umenia jednoznačne odporúčame navštíviť Múzeum moderného umenia Andyho Warhola v Medzilaborciach (MMUAW). Múzeum  bolo založené v roku 1991 ako prvé na svete venované významnej osobnosti pop-artu. Dnes je múzeum nadregionálna špecifická inštitúcia múzejno-galerijného typu, zaoberajúca sa predovšetkým aktuálnymi tendenciami súčasného umenia a hlavne životom a dielom Andyho Warhola.

 

Na stránke používame cookies
Na našej stránke používame cookies. Slúžia nám na zlepšovanie tejto stránky a monitoring návštevnosti. Prehliadaním webu a použitím príslušného nastavenia webového prehliadača vyjadrujete súhlas s ich používaním.