Štvrtok 8.9.2022

Slávnostné otvorenie kongresu o 19:00 hod.

Privítanie organizátormi kongresu, predsedom SSO a primátorom mesta Humenné. Následne si budete môcť vypočuť pozvanú prednášku Prezidenta Slovenskej spoločnosti infektológov Prof.MUDr.Pavla Jarčušku, PhD. - Racionálne využitie antibiotík v liečbe ORL infekcií.

Uvítací večer v reštaurácii Hotela Ali Baba o 20:00 hod.

Uvítacím večerom Vás bude sprevádzať kapela Jenos Brothers, pri ktorej si budete môcť vychutnať večeru formou švédskych stolov a vynikajúce slovenské vína, o ktorých Vám rád porozpravá someliér Karol Urban.

64a6205750ba4a1c94b0e2d6937cbf1d64fa5a12.jpg

 

Piatok 9.9.2022

Spoločenský večer v reštaurácii Hotela Ali Baba o 20:00 hod.

Počas spoločenského večera si budete môcť vychutnať výborné jedlá slovenskej kuchyne, vynikajúce slovenské vína a miešané drinky, ktoré pre Vás pripraví profesionálny barman z obľúbeného Humenského baru El Son de La Havana. O zábavu sa postarajú dievčatá z hudobnej skupiny Girls from the Moon a DJ Matt Walla.

 

Sobota 10.9.2022 

Slávnostné ukončenie kongresu o 12:30 hod.

Slávnostné ukončenie kongresu s odovzdávaním cien za najlepšiu prednášku a poster. Odovzdanie ceny organizátora kongresu.

 

 

Čo vidieť v Humennom...

Počas Vašej návštevy Humenného Vám určite odporúčame navštíviť Humenský kaštieľ, ktorý je národnou kultúrnou pamiatkou a sídlom Vihorlatského múzea, dostanete sa k nemu z hotela peši za cca 15 minút. Pri kaštieli sa rozprestiera výstavný anglický park s rybníkom a za ním nádherný skanzen Vihorlatského múzea s expozíciou ľudovej architektúry. Jednotlivé stavby ľudovej architektúry boli prenesené z viacerých oblastí regiónu a rozostavené na spôsob tradičnej hornozemplínskej dedinky.

Počas tejto prechádzky uvidíte aj Humenské Námestie Slobody. Jeho centrálnou dominantou je zvuková a svetelná Fontána lásky, architektonicky ju doplňuje Potok času, množstvo zelene a lavičiek na príjemné posedenie a odpočinok. V centre je sieť malých, ale i väčších obchodov, butikov, reštaurácií a kaviarní, kde si každý príde na svoje.

Presne v období kongresu budú prebiehať aj dni mesta Humenné, určite teda natrafíte na mnoho zaujímavých atrakcií, kultúrnych podujatí a stánkov s dobrým jedlom.

 

 

 

Čo vidieť v okolí Humenného...

Humenné sa rozkladá v doline obklopenej z každej strany lesmi, jeho okolie je príležitosťou na príjemnú turistiku, v blízkosti je Hrad Jasenov, Brekovský hrad alebo Humenský sokol. Humenský Sokol je národná prírodná rezervácia v správe štátnej ochrany prírody CHKO Východné Karpaty. 

Pre priaznivcov umenia jednoznačne odporúčame navštíviť Múzeum moderného umenia Andyho Warhola v Medzilaborciach (MMUAW). Múzeum  bolo založené v roku 1991 ako prvé na svete venované významnej osobnosti pop-artu. Dnes je múzeum nadregionálna špecifická inštitúcia múzejno-galerijného typu, zaoberajúca sa predovšetkým aktuálnymi tendenciami súčasného umenia a hlavne životom a dielom Andyho Warhola.

 

Na stránke používame cookies
Na našej stránke používame cookies. Slúžia nám na zlepšovanie tejto stránky a monitoring návštevnosti. Prehliadaním webu a použitím príslušného nastavenia webového prehliadača vyjadrujete súhlas s ich používaním.